"Adalet Evrenin Ruhudur" Sözü Kime Aittir

 

knight online gb

REKLAM ve SPONSORLUKLAR İÇİN: vpvsistem@gmail.com

KNİGHT ONLİNE FACEBOOK GRUBUMUZ AÇILMIŞTIR. PAYLAŞIMLARINIZ VE SORULARINIZ İÇİN BEKLERİZ. https://www.facebook.com/groups/knightonlinefan

Forumu REKLAMSIZ kullanmak için 30 saniyede ÜCRETSİZ ÜYE olabilirsiniz.

PatroN

Üye
Üye
Katılım
5 Mar 2019
Mesajlar
238
Tepkime puanı
8
Puanları
18
Konum
İstanbul
"Adalet Evrenin Ruhudur" sözü kime aittir? Adalet Evrenin Ruhudur sözünün anlamı nedir? Adaletle ilgili güzel ve anlamlı sözler.

Adalet Evrenin Ruhudur Anlamı

Adalet, herkese hakkını vermek, hak ve hukuka uygun davranmak, eşitlik ve tarafsızlık ilkesine göre hareket etmek demektir. Adalet, insanların bir arada huzur ve barış içinde yaşamasının temel şartıdır. Adaletsizlik ise toplumda çatışma, zulüm ve haksızlık doğurur.

Adalet kavramı sadece insanlar arasında değil, evrenin bütününde de geçerlidir. Evrende her şeyin bir düzeni, bir ahenk ve uyumu vardır. Bu düzeni sağlayan da adalettir. Adalet evrenin ruhudur.

"Adalet Evrenin Ruhudur" sözü kime aittir

Bu sözü söyleyen kişi İranlı filozof Ömer Hayyam'dır. Ömer Hayyam, 18 Mayıs 1048'de İran'ın Nişabur kentinde doğmuş, 4 Aralık 1131'de aynı yerde ölmüştür. Şair, astronom, matematikçi ve filozof olan Ömer Hayyam, yaşadığı dönemin ünlü veziri Nizamül Mülk ve Hasan Sabbah ile aynı medresede eğitim görmüştür. Rubaiyat adlı şiir kitabıyla ünlenen Ömer Hayyam, adaletin önemini vurgulayan birçok söz söylemiştir.

Ömer Hayyam'ın adaletle ilgili diğer sözleri şunlardır:

  • Adalet olmayan yerde zulüm vardır.
  • Adaletin olmadığı yerde insanlık da yoktur.
  • Adaleti sağlamak için önce kendinden başlamalısın.
  • Adaletli olmak zor iştir ama en güzel iştir.
Ömer Hayyam'ın adaletle ilgili sözleri bize bugün de geçerli olan evrensel değerleri hatırlatmaktadır. Adaleti korumak ve yaşatmak hepimizin görevidir. Adaletsizliğe karşı sesimizi yükseltmeliyiz. Unutmayalım ki adalet evrenin ruhudur.

Umarım yazımı beğenmişsinizdir. Yorumlarınızı bekliyorum.
 

Sponsor İçerikler: LoL RP
Üst