Büyük TÜRK ATATÜRK | Knight Online Forumları

Büyük TÜRK ATATÜRK

 

KNİGHT ONLİNE FACEBOOK GRUBUMUZ AÇILMIŞTIR. PAYLAŞIMLARINIZ VE SORULARINIZ İÇİN BEKLERİZ. https://www.facebook.com/groups/knightonlinefan

LadySea

Üye
Üye
Katılım
18 Nis 2019
Mesajlar
10
Tepkime puanı
15
Puanları
13
Bu yazıyı bir orta okul öğrencisi okulun duvar gazetesin de yazıp yayınlamış, güzel yazmış ve kendine has yorumuyla ayrı bir bakış açısı sunmuş. Çok da güzel olmuş.


Bu ülkede yasayan her insanın bağımsızlığını ve demokrasisini borçlu olduğu Lider ATATÜRK;


Gençliğinde kot pantolon giyememiş,

Sevgilisinin elinden tutup hasılat rekorları kiran bir sinema filmine gidememiş.

Padişah ona Trablusgarp Cephesi'nde görev verdiğinde, lüks uçak şirketinin,first class koltuğunda viskisini yudumlayarak görev yerine gidememiş.

Halkına bağımsızlık fikrini anlatabilmek için kortej esliğinde Mercedes'lerle gezememiş Anadoluyu.

Kurtuluş hareketini başlatmak için 19 Mayıs'ta Samsun'a ayak basan ayağında spor ayakkabısı ya da kovboy çizmesi yokmuş.

Kazandığı her savaştan sonra savaş sahasına fırlayıp moral veren mini etekli ponpon kızlar da yokmuş.

Tarih kitaplarına bakılırsa, Yunanlıları İzmir'den denize döktükten sonra timsah yürüyüşü de yapmamışlar.

Ülkesinde yapacağı devrimleri, unutmamak için not alacağı bir cep bilgisayarı olmadığı gibi, kendisine suikast girişiminde bulunacakları da cep telefonundan öğrenememiş!

Atatürk için üzülüyorum. Dağ gibi adam, bir radyo programına faks çekemeden, İsmet Pasa için Safiye Ayla'dan bir istek parçası isteyemeden gitti.

Lozan Zaferi'nden sonra veya Cumhuriyet'in ilanından sonra arabaya atlayıp sabahlara kadar korna çalıp, elinde bayraklarla sokaklarda tur atamadı.

Evinin balkonuna çıkıp, bir şarjör mermiyi havaya sıkamadı. Atatürk'e üzülüyorum...

Sen kalk, dört kadınla evlenebileceğin bir dönemde dünyaya gel, sonra değerini bilmeyip tek kadınla evlilik sistemini getir.

Çılgın diskolara gidip, sabahlara kadar içip içip yabancı müzikler eşliğinde kopmak, babasının mercedesini alıp söyle bir Emirgan turu çekmek dururken,

Bunları yapmadı Atatürk.

Keyif çatmadı.!

Tüm hayatını ülkesinin kurtuluşuna ve uygarlaşmasına harcadı.

Bunun için BÜYÜK ADAM ATATÜRK ! Elinde her türlü fırsat olmasına rağmen, sadece bu Milletin bağımsız ve özgür olmasını istedi..

Tek suçu 2 kadeh Rakı içmekti o kadar..
 
Üst