"Kullanıcıların yüzde 37'si internette korunmayı bilmiyor"

 

knight online gb

REKLAM ve SPONSORLUKLAR İÇİN: vpvsistem@gmail.com

KNİGHT ONLİNE FACEBOOK GRUBUMUZ AÇILMIŞTIR. PAYLAŞIMLARINIZ VE SORULARINIZ İÇİN BEKLERİZ. https://www.facebook.com/groups/knightonlinefan

Forumu REKLAMSIZ kullanmak için 30 saniyede ÜCRETSİZ ÜYE olabilirsiniz.

blizzard

Kategori Yöneticisi
Yönetici
Süper Moderatör
Katılım
14 Nis 2019
Mesajlar
7
Tepkime puanı
13
Puanları
3
Konum
Kusadasi
Rusya merkezli güvenlik şirketi Kaspersky Lab, Türkiyedeki kullanıcıların yaklaşık üçte biri olmak üzere yüzde 37'sinin internette gizliliklerini nasıl koruyacağını bilmediğini duyurdu.

48


Kaspersky Laba göre internette daha az görülür olmak için çaba gösterip bunda başarısız olmak, gizlilik tükenişi adı verilen bir duruma yol açıyor. Gizlilik tükenişi, üçüncü tarafların kişilerin kişisel bilgilerinden yararlandığına ve kullanıcıları buna direnç göstermenin anlamsız olduğuna inandırmalarıyla gelişiyor. Araştırmaya göre Türkiyede kullanıcıların yüzde 37'si internette gizliliklerini nasıl koruyacağını bilmiyor ve yüzde 13ü de gizliliklerini artırmayla ilgilenmediklerini söylüyor.

Kaspersky Labin araştırmasına göre Türkiyedeki kullanıcıların yüzde 16sı kendileri veya aileleri hakkındaki herkese açık olmaması gereken özel bilgilere internette rastlarken, 18 yaş altındakiler için de bu oran META (Orta Doğu, Türkiye ve Afrika) bölgesinde yüzde 20'ye ulaşıyor.

Gizlilik konusunda hissedilen bu çaresizliğin insanların internet üzerindeki davranışlarını da etkilediğine dikkat çeken Kaspersky Lab araştırması, Türkiyede kullanıcıların yüzde 11inin cihazlarından internete girerken gizliliklerini korumaya yarayan, tarayıcı geçmişini düzenli temizlemek veya çevrim içi takip özelliklerini engelleyen özel eklentiler kurmak gibi önlemler almadığını belirtiyor.

Kaspersky Lab Tüketici Ürünleri Pazarlama Müdürü Marina Titova konuyla ilgili şu değerlendirmeyi yaptı:

Veri sızıntılarındaki artışla birlikte kişisel verileri yönetmenin de giderek zorlaşması, tüketicilerin kontrolü kaybettiklerini hissetmelerine ve dijital gizlilik konusunu düşünmekten bıkmalarına neden oluyor. Bu sorunu ortadan kaldıracak sihirli bir çözüm bulunmasa da riski azaltmak için birçok yol mevcut. Temel dijital hijyen ile başlayan bu süreç dijital gizliliği sağlamaya yardımcı olan gelişmiş araç ve teknolojilerin kullanılmasına kadar uzanıyor.
 

RevidaL

Admin
Admin
Katılım
5 Mar 2019
Mesajlar
11
Tepkime puanı
1
Puanları
3
Kaspersky bilgisayarı çok yavaşlatıyor bence. Kaspersky yerine nod32 öneririm
 

blizzard

Kategori Yöneticisi
Yönetici
Süper Moderatör
Katılım
14 Nis 2019
Mesajlar
7
Tepkime puanı
13
Puanları
3
Konum
Kusadasi
Kaspersky bilgisayarı çok yavaşlatıyor bence. Kaspersky yerine nod32 öneririm
Evet.. McAfee'de tavsiye edebilirim. Su anda intel islemci firmasi ile anlasmasi olan firmalardan biri. Daha stabil calisiyor cihazlarda.
 

Sponsor İçerikler: LoL RP
Üst