Ana Babaya Asi Evlat İçin Dua

 

knight online gb

REKLAM ve SPONSORLUKLAR İÇİN: vpvsistem@gmail.com

KNİGHT ONLİNE FACEBOOK GRUBUMUZ AÇILMIŞTIR. PAYLAŞIMLARINIZ VE SORULARINIZ İÇİN BEKLERİZ. https://www.facebook.com/groups/knightonlinefan

Forumu REKLAMSIZ kullanmak için 30 saniyede ÜCRETSİZ ÜYE olabilirsiniz.

PatroN

Üye
Üye
Katılım
5 Mar 2019
Mesajlar
238
Tepkime puanı
8
Puanları
18
Konum
İstanbul
Ana babaya asi evlat için dua. Asi evlatlar, anne babaların en büyük sıkıntılarından biridir. Asi evlatlar, ailelerine karşı saygısızlık eder, onların emir ve tavsiyelerine uymaz, hatta bazen onlara zarar verirler. Asi evlatlar, hem kendilerini hem de ailelerini mutsuz ederler.

Anne babalar, asi evlatları için ne yapabilirler?

Elbette ki en önemli şey, onlara sevgi ve şefkat göstermek, onları anlamaya çalışmak, onları doğru yola davet etmek ve onlara iyi örnek olmaktır. Ancak bunların yanında, anne babaların asi evlatları için dua etmeleri de çok önemlidir. Çünkü dua, Allah'ın rahmet ve yardımına sığınmaktır. Dua, anne babaların asi evlatlarına karşı sabır ve güç kazanmalarını sağlar. Dua, asi evlatların kalplerinin yumuşamasını ve hidayete ermesini talep etmektir.

Peki anne babalar asi evlatları için nasıl dua edebilirler? İşte asi evlatlar için okunabilecek bazı dualar:
  • Ey Rabbimiz! Bize gözümüzü aydınlatacak eşler ve çocuklar ver ve bizi takva sahiplerine önder kıl. (Furkan Suresi, 74. Ayet)
  • Ey Rabbimiz! Bizi sana boyun eğenlerden kıl, neslimizden de sana itaat eden bir ümmet çıkar, bize ibadet usullerimizi göster, tevbelerimizi kabul et. Zira tevbeleri çokça kabul eden ve çok merhametli olan ancak sensin. (Bakara Suresi, 128. Ayet)
  • Ey Rabbimiz! Bize dünyada da iyilik ver, ahirette de iyilik ver ve bizi ateş azabından koru. (Bakara Suresi, 201. Ayet)
  • Ey Rabbimiz! Bize sabır ver, ayaklarımızı sağlam bastır ve kâfir topluluğa karşı bize yardım et. (Bakara Suresi, 250. Ayet)
  • Ey Rabbimiz! Bizi doğru yola ilettikten sonra kalplerimizi eğriltme ve bize katından bir rahmet bağışla. Şüphesiz ki sen çok bağışlayansın. (Al-i İmran Suresi, 8. Ayet)
 

Sponsor İçerikler: LoL RP
Üst