Evren Pulu Bulmaca Cevabı Nedir?

 

knight online gb

REKLAM ve SPONSORLUKLAR İÇİN: vpvsistem@gmail.com

KNİGHT ONLİNE FACEBOOK GRUBUMUZ AÇILMIŞTIR. PAYLAŞIMLARINIZ VE SORULARINIZ İÇİN BEKLERİZ. https://www.facebook.com/groups/knightonlinefan

Forumu REKLAMSIZ kullanmak için 30 saniyede ÜCRETSİZ ÜYE olabilirsiniz.

PatroN

Üye
Üye
Katılım
5 Mar 2019
Mesajlar
238
Tepkime puanı
8
Puanları
18
Konum
İstanbul
Evren Pulu Bulmaca cevabı nedir? Bulmaca severler için evren pulu kelimesi sıkça karşılaşılan bir terimdir. Peki evren pulu nedir ve bulmacada nasıl cevaplanır? Bu yazımızda sizlere evren pulu hakkında bilgi vereceğiz.

Evren pulu, şiddetli bir şekilde yağan yağmurun aniden durması veya kaybolması anlamına gelir. Bu kelimenin eş anlamlısı Mika'dır. Mika da bir yağmur çeşididir. Bulmacalarda evren pulu sorusuna genellikle mika cevabı verilir. Evren pulu kelimesi 9 harfli veya 8 harfli olarak yazılabilir.

Evren pulu kelimesinin kökeni Arapça'dır. Arapça'da "mikat" kelimesi buluşma yeri anlamına gelir. Evren pulu da yağmurun bulutlarla buluştuğu yer olarak yorumlanabilir.

Evren pulu, aynı zamanda bir mineralin adıdır. Mika minerali, ince tabakalar halinde ayrılabilen ve ışığı yansıtan bir silikattır. Bu mineralin rengi ve parlaklığı nedeniyle evren pulu olarak da adlandırılır.

Evren pulu, bulmacalarda olduğu kadar günlük hayatta da kullanılan bir kelimedir. Evren pulu yağdığında gökyüzü renkli bir görünüm alır. Bazı insanlar evren pulunu bereket olarak görürken, bazıları da şanssızlık olarak yorumlar.

Evren pulu hakkında merak ettiğiniz diğer soruların cevaplarını bulmak için sitemizi takip edebilirsiniz. Bulmaca tutkunları için hazırladığımız bu yazımızın sonuna geldik. Umarız faydalı olmuştur.
 

Sponsor İçerikler: LoL RP
Üst