GTA San Andreas Mouse Sorunu

 

knight online gb

REKLAM ve SPONSORLUKLAR İÇİN: vpvsistem@gmail.com

KNİGHT ONLİNE FACEBOOK GRUBUMUZ AÇILMIŞTIR. PAYLAŞIMLARINIZ VE SORULARINIZ İÇİN BEKLERİZ. https://www.facebook.com/groups/knightonlinefan

Forumu REKLAMSIZ kullanmak için 30 saniyede ÜCRETSİZ ÜYE olabilirsiniz.

PatroN

Üye
Üye
Katılım
5 Mar 2019
Mesajlar
238
Tepkime puanı
8
Puanları
18
Konum
İstanbul
GTA San Andreas mouse sorunu nasıl çözülür? GTA San Andreas mouse çözümü için 4 farklı yol deneyebiliriz. Bunları deneyerek kesin çözüm buulabilirsiniz.

GTA San Andreas, 2004 yılında piyasaya sürülen ve açık dünya türünde bir video oyunudur. Oyun, Carl Johnson (CJ) adlı bir karakterin maceralarını konu alır. Oyunun grafikleri ve oynanışı zamanının en iyileri arasında gösterilir. Ancak oyunun bazı teknik sorunları da vardır. Bunlardan biri de mouse sorunudur.

GTA San Andreas Mouse Sorunu Nasıl Çözülür?

Mouse sorunu, oyun içerisinde mouse imlecini hareket ettirememe veya mouse'un kendi kendine dönmesi şeklinde ortaya çıkar. Bu sorun, oyunun eski bir oyun motoruna sahip olması ve yeni nesil işletim sistemleri ile uyumlu olmaması nedeniyle yaşanır. Bu sorun, oyun deneyimini olumsuz yönde etkiler ve oyuncuları rahatsız eder.

  • Oyunu yönetici olarak çalıştırmak: Oyunun simgesine sağ tıklayarak özellikler menüsüne girmek ve uyumluluk sekmesinden bu programı yönetici olarak çalıştır seçeneğini işaretlemek gerekir. Bu şekilde oyun her açıldığında yönetici olarak çalışacak ve mouse sorunu ortadan kalkacaktır.
  • DINPUT8.DLL dosyasını eklemek: Bu dosya, oyunun mouse ile iletişimini sağlayan bir DLL dosyasıdır. Bazı durumlarda bu dosya eksik veya bozuk olabilir. Bu nedenle internetten güvenilir bir kaynaktan bu dosyayı indirip oyunun ana dizinine yani exe dosyasının bulunduğu yere kopyalamak gerekir.
  • Oyunu uyumluluk modunda çalıştırmak: Oyunun simgesine sağ tıklayarak özellikler menüsüne girmek ve uyumluluk sekmesinden bu programın çalışacağı uyumluluk modu seçeneğini işaretlemek gerekir. Daha sonra eski Windows sürümlerinden birini seçmek gerekir. Örneğin Windows 98 veya Windows ME gibi. Bu şekilde oyun eski bir işletim sistemi üzerinde çalıştırılacak ve mouse sorunu ortadan kalkacaktır.
  • Oyunu silip yeniden yüklemek: Eğer yukarıdaki yöntemler işe yaramazsa son çare olarak oyunu bilgisayardan silip yeniden yüklemek gerekir. Bazen oyun üzerinde yapılan modifikasyonlar veya yamalar mouse sorununa neden olabilir. Bu nedenle orijinal bir GTA San Andreas sürümünü internetten indirip kurmak gerekir.
Eğer anlatılanlar işe yaramadıysa aşağıdaki videoları da izleyebilirsiniz.


 

Sponsor İçerikler: LoL RP
Üst